Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o.o.

Strona główna | Mapa strony | Kontakt

Oddział Neonatologiczny po remoncie

Dodano: 2017-05-22 10:02

tl_files/neonatologia/IMG_1145.JPG

Oddział posiada dwa stanowiska do intensywnej terapii noworodka i trzy pomieszczenia dwustanowiskowe służące do intensywnego nadzoru i obserwacji noworodka.  Nowością jest wyizolowana sala do prowadzenia intensywnej terapii i nadzoru nad noworodkiem, które zostanie powtórnie przyjęte na oddział z powodu pojawienia się chorób, takich jak zapalenie płuc, zakażenie dróg moczowych, żółtaczka, czy innych. Jej usytuowanie zostało tak pomyślane, aby nie zagrażały zdrowym noworodkom oraz dzięki przeszklonym ścianom, personel lekarsko-pielęgniarski mógł nieprzerwanie obserwować dziecko i natychmiast reagować w sytuacjach tego wymagających. Dla matek dzieci przebywających w tej sali przygotowany został pokój relaksacyjno-laktacyjny, aby mogły w odpowiednich warunkach, z zachowaniem pełnej intymności, ściągnąć pokarm dla swojego dziecka, odpocząć, przygotować sobie posiłek.

Zadbano także o profesjonalnie wyposażone pomieszczenie do przygotowywania leków i mieszanin żywieniowych dla noworodków. Stało się to możliwe dzięki zainstalowaniu  nowoczesnej komory laminarnej z przepływem jałowego powietrza. Przygotowanie mieszanin lub leków w sterylnym środowisku chroni noworodki przed rozwojem infekcji ijest gwarantem bezpieczeństwa podczas terapii. Kolejną nowością jest  zorganizowanie profesjonalnie wyposażonego pomieszczenia, w którym odbywa się dezynfekcja, napromieniowanie i wietrzenie sprzętu, w tym inkubatorów.

Od maja tego roku wszystkie noworodki, które przyjdą na świat w śremskiej placówce przejdą bezpłatne , nieinwazyjne, ultrasonograficzne badania głowy, brzucha i stawów biodrowych wykonywane przez specjalistów w dziedzinie ortopedii i radiologii. To dodatkowa propozycja dla nowonarodzonych dzieci, zgodnie z zasadą lepiej wcześniej diagnozować, aby móc z sukcesem leczyć.

tl_files/neonatologia/IMG_1147.JPG

tl_files/neonatologia/IMG_1148.JPG

tl_files/neonatologia/IMG_1150.JPG

tl_files/neonatologia/IMG_1157.JPG

Wróć

Galeria