Szczepienia przeciw COVID-19

Dodano: 2021-01-07 12:50

W związku z przystąpieniem Szpitala Powiatowego im. Tadeusza Malińskiego w Śremie Sp. z o.o. do Narodowego Programu Szczepień Ochronnych przeciwko wirusowi SARS-CoV-2 i wskazaniem naszego szpitala jako szpitala „węzłowego”, w którym będzie szczepiony personel medyczny i niemedyczny przeciw COVID-19 naszego szpitala oraz personel innych jednostek m.in. szpitali, przychodni i aptek na polecenie Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ wskazujemy osobę będącą koordynatorem ww. działań w naszym szpitalu.

Koordynator Szczepień przeciw COVID-19:

Alina Bentka tel. 61 281-54-85; kom: 664-972-725;

e-mail: szczepienia.covid@szpital-srem.pl

Szpital tworzy listę chętnych na szczepienie pracowników swojej jednostki oraz zbiera oświadczenia o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (zał. 2) do dnia 14 stycznia 2021roku, poprzez zgłoszenie się telefoniczne lub mailowe do koordynatora szczepień.

Do 14 stycznia 2021roku Szpital przyjmuje od podmiotów zewnętrznych, wymienionych w Etapie 0 zbiorcze zgłoszenia chętnych na szczepienia zatrudnionych w innych podmiotach (zał. 1) wraz z oświadczeniami o zgodzie na przetwarzanie danych osobowych (zał. 2), które należy zgłosić telefonicznie lub mailowo koordynatorowi szczepień naszego szpitala.

Szpital ustala grafik szczepień w oparciu o informacje na temat dostaw szczepionek pozyskanych z Agencji Rezerw Materiałowych, przeprowadza szczepienie oraz umawia termin podania drugiej dawki szczepionki.

Osoba zgłaszająca się do szczepienia w ustalonym terminie może mieć już ze sobą wypełniony kwestionariusz wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw COVID-19 (zał. 3). W/w kwestionariusze będą dostępne również w poczekalni punktu szczepień.

Celem zapoznania się z produktem – szczepionką (COMIRNATY) zamieszczamy w kolejnych załącznikach: charakterystykę produktu leczniczego (zał. 4) oraz ulotkę dla pacjenta (zał. 5).