Szpital w Śremie Spółka z o.o.ul.Chełmońskiego 1, 63-100 Śrem

Strona główna | Mapa strony | Kontakt

Oddział Dziecięcy mieści się na I piętrze budynku Szpitala Sp. z o. o.
Leczymy pacjentów w wieku do ukończenia 18 roku życia w zakresie:
- chorób wieku dziecięcego oraz
- prowadzimy szeroko zakrojoną diagnostykę, między innymi z zakresu pulmonologii, alergologii oraz nefrologii.

Nad pacjentami czuwa doświadczony zespół specjalistów pod kierownictwem lek. med. Pana Piotra Dobrowolskiego oraz cały sztab pielęgniarek, z Pielęgniarką Oddziałową Panią Elżbietą Michalak.

Kadrę lekarską oddziału stanowią:
- lek. med. Artur Bielawski
- lek. med. Anna Zalita
- dr n. med. Magda Kopaczewska
- dr n. med. Paweł Kemnitz

Z dniem 1 czerwca 2016 roku Oddział Pediatryczny poszerzył swoją ofertę diagnostyczno - leczniczą o konsultacje specjalisty neurologa dziecięcego w osobie dr n. med. Pana Pawła Kemnitza - konsultanta wojewódzkiego w danej dziedzienie oraz adiunkta w klinice Neurologii Dziecięcej UMP w Poznaniu.


tl_files/zdjecia/pokoik.JPG

Oddział Dziecięcy wspierany jest różnego rodzaju akcjami. Przykładem jest "Telefon do mamy" dzieci mogą za darmo dzwonić do rodziny i korzystać z sali komputerowej z dostępem do Internetu. W maju tego roku za sprawą Programu realizowanego przez Wolontariuszy Fundacji Orange, powstał przepiękny Kącik Bajkowy. To miejsce dla małych Pacjentów przeznaczone do zabawy i miłego spędzania czasu, aby pobyt w szpitalu nie musiał kojarzyć się tylko ze strachem i bólem. Organizacją zajęć zajmują się wolantariusze wywodzący się sposród uczniów śremskich szkół średnich, którzy starają się proponować spędzenie wolnego czasu w sposób atrakcyjny, stwarzając możliwość skorzystania z chwili wytchnienia dla rodziców lub opiekunów. Raz w miesiącu "leczymy śmiechem" naszych małych Pacjentów. Zorganizowane zespoły wolontariuszy z fundacji "Dr Clown", które w kolorowych strojach i makijażach, obowiązkowo z czerwonymi noskami, proponują wspaniałą zabawę.Terapia śmiechem likwiduje stres i napięcia spowodowane nietypową dla dziecka sytuacją, związaną z przebywaniem w szpitalu, z dala od domu.
 
Oddział składa się z 7 sal wyposażonych w węzły sanitarne, gdzie mali pacjenci są hospitalizowani w obecności rodziców. Dysponujemy również salą intensywnego nadzoru wyposażoną w nowoczesny sprzęt oraz 2 salami przeznaczonymi na hotel dla matek.

Ważne informacje:
Przyjęcia na Oddział odbywają się codziennie przez całą dobę.
Tel. do Gabinetu lekarskiego: 61 281 54 91
Tel. do Punktu Pielęgniarskiego: 61 281 54 93
Tel. do Sekretariatu oddziału: 61 281 56 20 

Regulamin pobytu szpitalnego dla matek karmiących

i towarzyszących choremu dziecku.

1. Podstawowym celem wspólnego pobytu dziecka i matki na Oddziale Dziecięcym jest utrzymanie więzi psychicznej dziecka z matką oraz zminimalizowanie stresu związanego z hospitalizacją.

2. Uwzględniając jednak warunki oddziału szpitalnego, zobowiązuje się matki do przestrzegania poniższych zasad:

 • przebywania wraz z dzieckiem w wyznaczonej sali chorych - niedopuszczalne jest przebywanie na innych salach chorych, korytarzach,
 • zabiegi pielęgnacyjne, karmienie, wymiana pieluszek, kąpiel wykonuje matka z pomocą personelu medycznego. Zezwala się na używanie indywidualnych środków pielęgnacyjnych (mydło, oliwka, kremy ochronne), o ile nie stwierdzono przeciwwskazań,
 • zezwala się na używanie indywidualnych ubrań dziecięcych oraz pieluszek jednorazowych, pod warunkiem zapewnienia systematycznej wymiany. Za zaginioną prywatną odzież, zabawki, itp. personel oddziału nie ponosi odpowiedzialności,

W czasie odwiedzin w sali chorych przebywać może wyłącznie jedna osoba odwiedzająca. Odwiedziny dozwolone są w godzinach 12.00 - 20.00 (przypominamy o obowiązku pozostawienia wierzchniej odzieży w szatni na parterze Szpitala). W okresie zagrożenia epidemiologicznego Ordynator Oddziału zastrzega sobie prawo ograniczenia możliwości odwiedzin w stosownym zakresie.

 • osoby odwiedzające zobowiązane są do podporządkowania się poleceniom personelu medycznego,
 • opiekę nad hospitalizowanym dzieckiem sprawować może osoba o dobrym stanie zdrowia,
 • dodatkowe zalecenia dotyczące diety mogą być zrealizowane po porozumieniu z lekarzem,
 • toaleta wieczorna matek do godz. 21.00.

3. Zabrania się:

 •  wprowadzania na teren oddziału wózków dziecięcych, chodzików, itp.,
 • odwiedzin osobom: chorym, w stanie nietrzeźwym i dzieciom do lat 16,
 • niszczenia sprzętu szpitalnego, śmiecenia, hałasowania,
 •  używania na oddziale grzałek elektrycznych.


Nie stosowanie się do niniejszego regulaminu może spowodować zwolnienie matki do domu.

Szanowni Państwo,

jeżeli byliście Państwo pacjentami Oddziału serdecznie zachęcamy do wypełnienia anonimowej ankiety i tym samym do podzielenia się z nami swoją opinią i spostrzeżeniami na temat opieki i jakości świadczonych na oddziale usług medycznych.

Dzięki temu pomogą nam Państwo niwelować niedoskonałości przyczyniając się jednocześnie do stałego podnoszenia jakości oferowanych przez Szpital w Śremie Sp. z o.o. świadczeń zdrowotnych.
Z góry dziękujemy za wypełnione ankiety.

Galeria