W przypadku przyjęcia nieplanowego (nagłego), czyli bez wyznaczonej wcześniej daty i godziny oraz bez skierowania od lekarza, pacjent powinien zgłosić się do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego z następującymi dokumentami:

• dokument potwierdzający tożsamość - dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport,
  • obcokrajowcy powinni przedstawić Europejską Kartę Ubezpieczenia Zdrowotnego oraz dokument potwierdzający tożsamość,
  • dokumenty dot. stanu zdrowia lub wcześniejszych pobytów w szpitalu, np. karta informacyjna z leczenia szpitalnego, wyniki badań, konsultacji, itp.

Jeśli bark jest powyższych dokumentów, należy je dostarczyć najszybciej jak to jest możliwe nie później niż przed upływem 30 dni.

Następnie pacjent badany jest przez lekarza dyżurnego Szpitalnego Oddziału Ratunkowego, który zaleca właściwy sposób leczenia (leczenie szpitalne lub inna decyzja).
Jeśli pacjent kwalifikuje się do dalszego leczenia szpitalnego na jednym z oddziałów, powinien potwierdzić ten fakt podpisem na poniższych dokumentach:

• zgodę (bądź jej brak) na hospitalizację,
  • oświadczenie o wyrażeniu (bądź nie wyrażeniu) zgody na udzielanie informacji o jego stanie zdrowia, udostępnianie dokumentacji medycznej oraz o poinformowaniu o przysługujących prawach i zapoznaniu się z Kartą Praw Pacjenta.

Po załatwieniu części formalnej i w przypadku, gdy pacjent pozostaje w szpitalu, kierowany jest do przebieralni, gdzie może po zostawieniu rzeczy w Depozycie odzieży przejść w towarzystwie personelu szpitalnego na właściwy oddział.

Zgłaszając się do Szpitala pacjent powinien zabrać ze sobą:

• bieliznę osobistą,
  • szlafrok,
  • ręcznik,
  • przybory toaletowe,
  • sztućce.

Uwaga!

1. W przypadku osób, które nie ukończyły 16 roku życia, wszystkie dokumenty podpisywane są przez rodziców bądź prawomocnych opiekunów. Osoby w wieku 16-18 lat podpisują dokumenty wraz z rodzicami bądź prawomocnymi opiekunami. Samodzielnie podpisują dokumenty osoby, które ukończyły 18 lat.
    W przypadku osób chorych psychicznie bądź ubezwłasnowolnionych wymagane są podpisy prawnych opiekunów.
  2. Szpitalny Oddział Ratunkowy czynny jest 24h/dobę.
  3. Kontakt telefoniczny do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego: 61 281 56 18