W przypadku przyjęcia planowego, czyli zgodnego z wyznaczoną wcześniej datą i godziną oraz nazwą oddziału, pacjent powinien zgłosić się na Izbę Przyjęć (czynna 24h/dobę) z następującymi dokumentami:
- skierowanie do szpitala,
- dokument potwierdzający tożsamość - dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport,
- obcokrajowcy powinni przedstawić rodzaj i numer karty pobytu oraz numer identyfikacyjny Unii Europejskiej,
- dokumenty dot. stanu zdrowia lub wcześniejszych pobytów w szpitalu, np. karta informacyjna z wcześniejszego leczenia szpitalnego, wyniki badań, konsultacji, itp.

Następnie pacjent badany jest przez odpowiedniego lekarza z oddziału, który dokonuje kwalifikacji do leczenia (kwalifikacja do leczenia szpitalnego lub inna decyzja).
Jeśli pacjent zostaje zakwalifikowany do leczenia szpitalnego, powinien potwierdzić ten fakt podpisem na poniższych dokumentach:
- zgodę na hospitalizację,
- oświadczenie o wyrażeniu (bądź nie wyrażeniu) zgody na udzielanie informacji o jego stanie zdrowia, udostępnianie dokumentacji medycznej, wyznaczenia osób do kontaktu oraz o poinformowaniu o przysługujących prawach i zapoznaniu się z Kartą Praw Pacjenta.

Po załatwieniu części formalnej, pacjent kierowany jest do przebieralni, gdzie pozostawia rzeczy w Depozycie odzieży przejść, a następnie w towarzystwie personelu szpitalnego trafia na właściwy oddział.

Zgłaszając się do Szpitala pacjent powinien zabrać ze sobą:
- piżamę i kapcie,
- bieliznę osobistą,
- szlafrok,
- ręcznik,
- przybory toaletowe,
- sztućce.

Uwaga!

1. O kolejności przyjmowania na poszczególne oddziały decyduje kolejność zgłaszania się do Izby Przyjęć, za wyjątkiem osób wymagających szybkiego dokonania procedury przyjęcia.

2. W przypadku osób, które nie ukończyły 16 roku życia, wszystkie dokumenty podpisywane są przez rodziców bądź prawomocnych opiekunów. Osoby w wieku 16-18 lat podpisują dokumenty wraz z rodzicami bądź prawomocnymi opiekunami. Samodzielnie podpisują dokumenty osoby, które ukończyły 18 lat.
W przypadku osób chorych psychicznie bądź ubezwłasnowolnionych wymagane są podpisy prawnych opiekunów.

3. Izba Przyjęć czynna jest od poniedziałku do piątku oraz w weekendy i święta 24h/dobę.

4. Kontakt telefoniczny do Izby Przyjęć: 61 281 56 24.