Pracownia Rezonansu Magnetycznego - NZOZ "Nestor Medical"

"Nestor Medical" Usługi Medyczne Trepka i Wspólnicy Sp.J. zarządza pracownią rezonansu magnetycznego przy Szpitalu Powiatowym im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o.o.

Wykonywane są tu badania dla pacjentów ambulatoryjnych w ramach świadczeń Narodowego Funduszu Zdrowia, pacjentów szpitalnych oraz odpłatnie.

Pracownia została wyposażona w dwa wysokiej klasy urządzenia: 1,5T Rezonans Magnetyczny Signa Creator firmy GE oraz 0,2 T system otwarty Airis Mate firmy Hitachi.

W Pracowni wykonywany jest szeroki zakres badań:

- głowy, przysadki, zatok,
- jamy brzusznej,
- miednicy,- kręgosłupa szyjnego, piersiowego, lędźwiowo-krzyżowego,
- badania stawów kończyn górnych: barkowego, łokciowego, nadgarstka,
- badania stawów kończyn dolnych: biodrowego, kolanowego, skokowego, stopy.

Przeciwwskazaniem względnym do badania są:
- endoproteza lub inne wszczepione metale (informacje o tym, jaki rodzaj metalu został wszczepiony lub użyty w trakcie leczenia, należy uzyskać w ośrodku leczącym).

Przeciwwskazaniem bezwzględnym do badania są:
- rozrusznik serca, defibrylator-kardiowerter, sztuczna zastawka serca,

- elektroniczne implanty, neurostymulatory, metalowe elementy stabilizujące stawy i kości

- metalowe gwoździe ortopedyczne, szwy chirurgiczne z drutu

- ciąża

- waga pacjenta przekraczająca 130kg

Przygotowanie do badania NMR

Należy:

- zabrać na zmianę odzież wierzchnią nieposiadającą elementów metalowych – leginsy, spodnie na gumce, t-shirt -zabrać dokumentację medyczną związaną z obszarem badania

- zważyć się
- jeśli pacjent przyjmuje na stałe leki, w dniu badania powinien przyjąć je zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego

Do badania z kontrastem pacjent powinien posiadać wynik kreatyniny wykonany w laboratorium nie później jak 7 dni przed wyznaczonym terminem badania.

O podaniu środka kontrastowego decyduje lekarz radiolog w oparciu o wskazania diagnostyczne, historię chorobową pacjenta oraz wyniki laboratoryjne.

Do badania z kontrastem pacjent powinien być na czczo do czterech godzin, ale należy nawadniać organizm.

W przypadku badania miednicy pacjent powinien mieć pełny pęcherz moczowy.

Więcej szczegółów dostępne są na stronie placówki www.nestormedical.pl

w zakładce

JAK PRZYGOTOWAĆ SIĘ NA BADANIE REZONANSEM MAGNETYCZNYM

oraz w rejestracji placówki

od poniedziałku do piątku, pod numerem: 612 815 650 lub 795 566 66.

Jesteśmy na facebooku i grouponie!

tl_files/Rezonans magnetyczny/Prac. Rez. Madn..jpg