Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o.o.

Strona główna | Mapa strony | Kontakt

Aktualności

Oddział Chirurgiczny rozszerza zakres wykonywanych operacji

Od kilku miesięcy lekarze specjaliści przeprowadzają zabiegi z zakresu chirurgii kolorektalnej, która zajmuje się schorzeniami jelita grubego. Zespół chirurgów wykonuje zabiegi resekcji jelit, metodą klasyczną lub laparoskopową u pacjentów z chorobą nowotworową, chorobą uchyłkową, nieswoistymi zapaleniami jelit, chorobą Hirshprunga czy polipowatością rodzinną.

Neuromonitoring – metoda coraz popularniejsza

W ostatnich latach choroby tarczycy stanowią jeden z najczęstszych problemów zdrowotno-społecznych na świecie. U około 3-7 proc. populacji stwierdza się w badaniu fizykalnym guz tarczycy. Spośród tych zmian 5 proc. stanowią zmiany nowotworowe złośliwe, a około 10 proc. to zmiany niejednoznaczne.

Operacyjne leczenie chorób tarczycy z użyciem neuromonitoringu do detekcji nerwów krtaniowych wstecznych jest możliwe w naszym szpitalu.
Zastosowanie neuromonitoringu ułatwia preparowanie nerwu krtaniowego wstecznego od pozostałych tkanek, umożliwia operatorowi ocenę nie tylko anatomii, ale i funkcji nerwu już w trakcie operacji. Umożliwia to prognozowanie pooperacyjnej funkcji nerwu już w trakcie zabiegu, a także wpływa na strategię postępowania podczas operacji. Powikłania z zastosowaniem tej metody można ograniczyć do minimum i zapewnić pacjentom szybki powrót do zdrowia.

Precyzja zdjęć rentgenowskich

Profesjonalnie wykonane zdjęcia rentgenowskie u pacjentów leżących zapewnia mobilny, cyfrowy aparat, który od kilku tygodni uzupełnia wyposażenie Pracowni Diagnostyki Obrazowej.

Aparat jest bardzo funkcjonalny, bardzo dobrze sprawdza się w ciasnych pomieszczeniach, jest zwrotny, posiada wspomaganie kierowania, a także podczas poruszania się informuje o ewentualnych przeszkodach. Dodatkową zaletą jest funkcja „inch mover”, która pozwala przesuwać urządzenie do przodu i tyłu, tak aby precyzyjnie ustawić je przy łóżku pacjenta.

Aparat będzie bardzo przydatny w opiece nad pacjentami wszystkich oddziałów, szczególnie przebywającymi na oddziale intensywnej opieki anestezjologicznej.

INFORMACJA

Szpital Powiatowy im. Tadeusza Malińskiego w Śremie sp. z o. o. informuje, że pobieranie opłat od pacjentek oraz osób im towarzyszących przy porodach za zakup odzieży ochronnej jest niezgodne z prawem. Każda osoba, która uiściła taką opłatę ma prawo zgłosić się o jej zwrot.

 

 

Szpital zatrudni lekarzy neurologów

Szpital zatrudni lekarzy specjalistów w zakresie neurologii  do pracy na Oddziale Neurologii z Pododdziałem Udarowym oraz do pełnienia dyżurów medycznych na na Oddziałe Neurologii z Pododdziałem Udarowym i Oddziale Rehabilitacji Neurologicznej.

Atrakcyjne wynagrodzenie. Rodzaj umowy i warunki pracy do uzgodnienia. Osoby zainteresowane proszone są o kontakt osobisty lub telefoniczny, pod numerem 61 281 5443 lub e-mail: sekretariat@szpital-srem.pl

Oddziały Covidowe

Decyzją Wojewody Wielkopolskiego od dnia 1 czerwca 2021r. w Szpitalu zostaną zlikwidowane Oddziały Covidowe. W związku z powyższym, Pacjenci wymagający dalszej hospitalizacji będą przewiezieni do innych placówek medycznych zajmujących się Pacjentami z Covid-19.

Dodatkowo, zostanie przywrócona praca Oddziału Urologicznego, Pediatrycznego i Rehabilitacji Neurologicznej w ich pierwotnych miejscach.

Zmiana sposobu pomiaru temepartury przy wejściu do Szpitala

tl_files/kardiomonitor 04.2021/porody 2021/Brmka/bramka2.jpg

W celu usprawnienia pomiaru temperatury u osób wchodzących do szpitala zamontowano bramkę, wyposażoną w sensor podczerwieni o wysokiej skuteczności, który dokona pomiaru temperatury i sprawdzi prawidłowe ułożenie maseczki na twarzy.

Prosimy, aby przystanąć przy bramce, skierować twarz lekko w prawo, na ekranie kamery pojawi się obraz danej osoby. W sytuacji kiedy nie ustawimy twarzy w odpowiedniej pozycji pojawi się komunikat lektora, aby skorygować nasze położenie.

System działa bardzo sprawnie, wystarczy dostosować się do komunikatów.

Zbliża się termin porodu... polecamy się

Zapraszamy na naszą Porodówkę. Umożliwiamy porody rodzinne. Zapewniamy w zależności od woli Pacjentki, jej sił po porodzie, samopoczucia, potrzeby wypoczynku, dodatkową opiekę nad noworodkiem zarówno w dzień jak i w nocy.

Więcej szczegółów można uzyskać pod numerem telefonu: 61/ 281 5565

tl_files/kardiomonitor 04.2021/porody 2021/pokoj porodowy.JPGtl_files/kardiomonitor 04.2021/porody 2021/Pokoj w systemie rooming-in.JPG

Kolejna darowizna od lokalnych przedsiębiorców

Dzisiaj, w siedzibie Szpitala Powiatowego im. Tadeusza Malińskiego w Śremie Sp. z o.o. odbyło się spotkanie z właścicielami firmy - Gusto Paulina Galant, zarządzającymi śremskim Mc Donald's. Jest nam niezmiernie miło, że mogliśmy poznać tak przesympatycznych ludzi, z ogromną wiedzą biznesową i z jeszcze większym sercem.

Państwo Galant w związku z rozpoczęciem działalności w Śremie, postanowili przekazać nam sprzęt medyczny. Kardiomonitor posłuży na Oddziale Neurologii z pododdziałem Udarowym, będzie monitorował stan zdrowia Pacjentów z problemami neurologicznymi po przebyciu Covid – 19.

Serdecznie dziękujemy i życzymy samych sukcesów!

 

tl_files/kardiomonitor 04.2021/kardiomonitor 04.2021.jpg

Punkt pobrań w kierunku COVID-19 "Drive thru"

UWAGA!

Od 14 czerwca 2021r. wprowadzona została zmiana godzin pracy Punktu Pobrań wymazów w kierunku wykrycia wirusa SARS - CoV - 2 metodą RT-PCR.

poniedziałek 8.00 - 10.00
środa 8.00 - 10.00
piątek 8.00 - 10.00

Porody rodzinne

Z dniem 11marca 2021 roku, zostają zmienione zasady dotyczące porodów rodzinnych:

 • przy porodzie może towarzyszyć jedna osoba,

 • przy wejściu do szpitala osoba towarzysząca podlega procedurze weryfikacyjnej przy przyjęciu tj: pomiar temperatury,

 • w przypadku osób towarzyszących przy porodzie rodzinnym, które są minimum 10 dni po drugiej dawce szczepienia przeciwko Covid – 19, wymagamy dokumentu potwierdzającego szczepienie,
 • jeżeli osoba towarzysząca nie posiada dokumentu potwierdzającego szczepienie, wykonujemy bezpłatny test w kierunku COVID- 19, tzw. „szybki test - Abbotta” w szpitalu, w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym w dniu przyjęcia.

 • w trakcie pobytu na Bloku Porodowym maksymalnie do 2 h po porodzie, zobowiązuje się osoby towarzyszące do zastosowania się do wszystkich zaleceń personelu medycznego.

 

UWAGA! Zmiana godzin przekazywania paczek dla Pacjentów.

 

Komunikat dla rodzin i opiekunów pacjentów

Przekazanie rzeczy dla pacjenta - paczki dla pacjentów


Szanowni Państwo,


od 1 czerwca 2021r.  nastąpi zmiana zasad przekazywania paczek dla Pacjentów będących pod opieką Szpitala.


Paczki należy przekazać Personelowi szatni Szpitala, w każdy dzień tygodnia (niezależnie od świąt) w godzianach od 10.00 do 13.30.


Przypominamy, iż paczki należy dokładnie zamknąć i opisać imieniem i nazwiskiem Pacjenta, a także podpisać oddział na jakim Pacjent się znajduje.

 

Punkt Szczepień populacyjnych informuje:

Punkty szczepień populacyjnych mają możliwość ustalenia terminów. Ilość terminów ograniczona jest wielkością dostawy szczepionek, Każdy pacjent ma zagwarantowaną  II dawkę szczepionki.

Do naszego Punktu szczepień można zapisać się poprzez:

 • bezpłatną, całodobową infolinię Narodowego Programu Szczepień – 989,
 • Internetowe Konto Pacjenta,
 • telefonicznie pod nr telefonu: 797 068 856  w godz. 8:00 – 13:00 (w dni robocze od poniedziałku do piątku),
 • osobiście w naszym Punkcie szczepień przeciw COVID-19 w godz. 08:00 – 13:00 (w dni robocze od poniedziałku do piątku).

Rejestracja do punktu szczepień przeciw COVID-19 znajduje się w pomieszczeniach Nocnej i Świątecznej Opieki Zdrowotnej (tzw. Wieczorynce), wejście od strony dużego parkingu, pochylnią dojście do pomieszczeń NŚOZ. Dojście do NŚOZ jest wyklejone czerwonymi oznaczeniami, które rozgraniczają dwie kolejki oczekujących osób: jedna kolejka do szczepienia, druga kolejka do rejestracji do szczepienia.

Oczekując na swoją kolej prosimy zachować odpowiednią odległość między osobami, nosić prawidłowo założoną maseczkę.

Uwaga!

Osoby, których szczepienie ma się odbyć w sobotę lub w niedzielę proszone są o kierowanie się do Punktu Szczepień przez wejście Szpitala od dużego parkingu (przy białym namiocie). Punkt szczepień w sobotę, będzie znajdował się w części Poradni Szpitala.

Osoby zaplanowane na szczepienia w danym dniu są proszone o wstawienie się dokładnie na wyznaczoną godzinę, aby uniknąć tłoku, wydłużonego oczekiwania na swoją kolej.

Osoba zgłaszająca się w wyznaczonym dniu i godzinie do szczepienia zostaje potwierdzona w Rejestracji, następnie odbywa wizytę kwalifikacyjną u lekarza, zostaje zaszczepiona i pozostaje co najmniej 15 minut po szczepieniu w specjalnie wyznaczonej poczekalni. Wyznaczoną datę drugiego szczepienia (zapisaną na Certyfikacie wręczanym podczas szczepienia ), należy jescze potwierdzić w Rejestarcji w Punkcie Szczepień.

W sytuacji kiedy osoba zaszczepiona po czasie co najmniej 15 minut nie odczuwa żadnych niepokojących objawów może udać się do domu, kierując się do wyjścia głównego szpitala (kierunek schody na parking).

 

Prosimy o wypełnienie kwestionariusza szczepienia https://pacjent.gov.pl/sites/default/files/2020-12/kwestionariusz_szczepienia_z%20oswiadczeniem.pdf

Od 1 grudnia rozszerzamy działaność poradni położniczo - ginekologicznej

W ramach poradni położniczo – ginekologicznej będzie wykonywana diagnostyka inwazyjna piersi dla:

· Pacjentek bez objawów, które chcą regularnie kontrolować piersi
· Pacjentek z niepokojącymi objawami, które nie miały wcześniej rozpoznanej choroby piersi
· Pacjentek kierowanych na pogłębioną diagnostykę, po wcześniej wykonanych
badaniach.
· Pacjentek kierowanych na diagnostykę inwazyjną wykrytych zmian piersi.


Zakres diagnostyki obejmuje:

 • Przeprowadzenie wywiadu lekarskiego
  - Badanie fizykalne piersi
  - Badanie USG piersi
  - Omówienie wyników badań mammograficznych oraz USG piersi (prosimy o zabranie ze sobą posiadanych wyników   badań, biopsji, operacji)
  - Kwalifikację do diagnostyki inwazyjnej chorób piersi, wymagana
  - Przeprowadzenie biopsji cienkoigłowej, biopsji wspomaganej próżniowo (Mammotom - VAB)

działalność diagnostyki rozpocznie się od 1 grudnia 2020

 

Przyjęcia w każdy wtorek w godzinach 15.00-19.00

Po uprzedniej rejestracji pod numerem telefonu: 61 281 54 29

 

Więcej informacji w zakładce PORADNIE

RTG

Pracownia RTG udziela świadczeń dla Pacjentów ambulatoryjnych wyłącznie w godzinach 7.15 - 20.00.